Aranyérmet szerzett a mesterséges intelligencia a Nemzetközi Matematikai Diákolimpián

Az OpenAI egy még ki nem adott, kísérleti modelljével ért el olyan eredményt a Nemzetközi Matematikai Diákolimpián, ami csak a résztvevők 10 százalékának sikerült.

  • HVG HVG
Aranyérmet szerzett a mesterséges intelligencia a Nemzetközi Matematikai Diákolimpián

Az OpenAI „aranyérmes szintű teljesítményt” ért el a Nemzetközi Matematikai Diákolimpián (IMO) a mesterséges intelligenciájával, ami egy újabb fontos mérföldkő az MI egyre gyorsabb ütemű növekedésében. Alexander Wei, az OpenAI kutatója az X-en írt arról, hogy az eredményt egy kísérleti modellel sikerült elérni.

Alexander Wei on X (formerly Twitter): “1/N I’m excited to share that our latest @OpenAI experimental reasoning LLM has achieved a longstanding grand challenge in AI: gold medal-level performance on the world’s most prestigious math competition-the International Math Olympiad (IMO). pic.twitter.com/SG3k6EknaC / X”

1/N I’m excited to share that our latest @OpenAI experimental reasoning LLM has achieved a longstanding grand challenge in AI: gold medal-level performance on the world’s most prestigious math competition-the International Math Olympiad (IMO). pic.twitter.com/SG3k6EknaC

Wei szerint az OpenAI egy kiadatlan modellje hat feladatból ötöt tudott megoldani a világ egyik legrégebbi és legrangosabb matematikai versenyén, az elérhető 42 pontból pedig 35-öt szerzett meg.

Az IMO-ra az országok legfeljebb hat diákot küldhetne ki, ahol rendkívül nehéz matematikai feladatokat kell megoldaniuk. Ezek a feladatok látszólag egyszerűek, de gyakran némi kreativitást igényelnek ahhoz, hogy minden esetben a legmagasabb pontszámot lehessen megszerezni. Az idei, július 10-e és július 20-a között zajló versenyen 630 versenyző vett részt, és csak 67-en tudtak aranyérmet szerezni.

A mesterséges intelligenciának gyakran kell összetett adathalmazokkal dolgoznia, és ismétlődő műveleteket végeznie, de általában kudarcot vall, amikor olyan problémák megoldásáról van szó, amelyek nagyobb kreativitást vagy összetett döntéshozatalt igényelnek. A legutóbbi IMO-versenyben azonban – állítja az OpenAI – a cég modellje képes volt bonyolult matematikai problémákat emberi érveléssel kezelni.

Wei és Sam Altman ugyanakkor hangsúlyozták, hogy a cég várhatóan nem fogja a közeljövőben kiadni az említett modellt, így erre a felhasználóknak még egy jó darabig várniuk kell.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.