szerző:
techline.hu
Tetszett a cikk?

Érdekli, vajon milyen is lehet, ha vírus bújuk a gépében? Miket csinálhat az a kis huncut?

Érdekli, vajon milyen is lehet, ha vírus bújuk a gépében? Miket csinálhat az a kis huncut? Milyen érzés, ha egy nap arra ébred, nem éri el többé egyetlen adatát sem?

Egyszerűen megtudhatja, ha megfogadja alábbi tippjeinket, amelyek csokorba gyűjtése során az Infoniac összeállításából szemezgettünk. A legelső és legfontosabb tipp: mint a tűztől, úgy óvakodjunk a vírusirtóktól, antivírusoktól. Még képesek, és jelzik, ha valami betolakodna fájljaink közé. Ha a gépünket nem védi semmi, Windowst használunk, ráadásul folyamatosan internetezünk, alig kell egy kis idő ahhoz, hogy vírusgazdaként üdvözöljük komputerünket.

A fertőzött oldalak általában az internet sötétebb szegleteiben találhatók. Minél többször keressünk tehát fel ilyen sötét, tiltott oldalakat, hogy biztosak lehessünk a fertőzésben. Van még egy biztos módszer arra, hogy vírussal találkozzunk: ahol csak meglátjuk a Letöltés gombot, kattintsunk rá, töltsünk le mindent a gépünkre, mindegy, hogy játékról vagy programról van szó, a lényeg az eszetlen letöltés.

De az is célravezető, ha figyeljük a postaládánkat, és ahogy egy ismeretlen feladótól érkezik levél, arra azonnal rákattintunk. Ha egy kis szerencsénk van, még egy kép vagy egy link is lesz benne. Semmi pénzért ne hagyjuk ki, hogy ne nézzük meg, ne kövessük ezeket. Hasonló a helyzet az azonnali üzenetküldő programoknál is, minden csatolmányra rákattintani, főleg akkor, ha nem tudjuk, ki a feladója.

Érdemes figyelni a popup ablakokat, és azokra is kattintani, kattintani, kattintani. Végül pedig minél gyakrabban keressünk fel fájlmegosztó oldalakat, főleg ha azokon a legújabb filmeket kínálják letöltésre. Biztosabban elkapja gépünk a fertőzést, mint mi egy nagy kórházban, járvány idején.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!