Tetszett a cikk?

Nemcsak a britekkel meg az EU-val van baj, hanem a népszavazással is.

"Britannia majdnem döntetlenre hozta ki a szavazást. Meg tudott szerveződni az EU-párti tábor, és keményen megharcolt az igazáért. Veszített, de nem sokon múlott. Nem mindenhol ilyen vidám a helyzet: Magyarországon például bátorság kell az uniós zászló felemeléséhez."

(...)

"Emberöltőket meghatározó döntések születnek zsigerből és pillanatnyi, hirtelen felindulásokból. Oké, hogy a népszavazásnak ez a mechanikája, de vegyük észre, hogy ehhez képest egy turmixgép megvásárlását garanciákkal, jótállási jeggyel, minőségbiztosítással és elállási joggal bástyázzuk körül. Ha nagyon mellényúlunk, és a gép esetleg ráz, tüzet okoz vagy csak nem működik, akkor mehetünk a fogyasztóvédelemhez, bíróságra, követelhetünk kártérítést, továbbá kifogásolhatjuk a megtévesztő reklámot. Ha Nigel Farage nemzeti harakiri helyett turmixgéppel üzletel, akkor most elég nagy bajban lenne. Így bezzeg röhög a markába."

(...)

"Jönnek tömött sorban a népszavazási kezdeményezések jobbról és balról, többtucatnyi van éppen napirenden az EU-ban. Nem mindegyik olyan drasztikus követelés, mint a Brexit. Van, ami csak szimbolikusan fúrja az európai projektet – ilyen Orbán kvóta körüli pattogása, vagy az atlanti kereskedelmi egyezmény elleni hangulatkeltés. De mindegyiket az így megszerezhető olcsó népszerűség hajtja.
Na meg az oroszok."

 

A teljes cikk a nyomtatott HVG-ben olvasható.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!