szerző:
eurohirek.hu
Tetszett a cikk?

Nincs messze az idő, amikor az EU polgárai a közösség bármely országában felvehetik nyugdíjukat, szociális ellátásukat.

Mivel az Unión belül jelenleg minden országban más a nyugdíjrendszer, a polgárok mozgását valóban szabaddá tevő változtatás jelentős szervező és koordinációs munkát igényel, hiszen mindenütt egységesíteni kell a szabályokat.

Az Európai Bizottság ez ügyben illetékes biztosa, Vladimír Spidla úgy látja, hogy a jelenlegi helyzet komoly gátja a szükséges mobilitásnak. AZ EU kormánya az egységesítés mellett van, mert dinamizálni szeretné a belső munkaerő-piacot. Az úgy nem egyszerű kodifikációs kérdés, hiszen sokkal mélyebb kihatásai vannak; a munkaügyi szabályok átfogó rendezését is napirendre kell tűzni, vagyis a különböző nagyságú nyugdíjakat közelíteni kell egymáshoz, s az egész egységes rendszerbe a magán-nyugdíjpénztárok kereteit is be kell illeszteni.

A koncepció egyik központi eleme, hogy a nyugdíjak szabad áramlása segíteni fogja a nyugdíjasok mobilitását, ezzel pedig sok helyütt csökkenhet a munkanélküliség.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Itthon

Márciusban érkezik a 13. havi nyugdíj első részlete

Már márciusban kézhez kapják 13. havi járandóságuknak az év első felében esedékes részletét a nyugdíjasok - tájékoztatta a kormány szerdai döntéséről az újságírókat Batiz András kormányszóvivő Budapesten.

hvg.hu Tech

Elektronikus tagdíjbevallás a magánnyugdíjpénztáraknál

A magánnyugdíjpénztárak tagjai január 1-től az interneten keresztül elektronikus formában, minősített elektronikus aláírással és időbélyegzővel ellátva küldhetik be tagdíjbevallásukat. Ez az elektronikus adóbevallás és -számlázás lehetősége után a harmadik fontos állomása az elektronikus ügyintézésnek.

MTI Világ

Szlovénia is ratifikálta az Európai Unió alkotmányát

A törvényhozás 90 tagja közül 79 szavazott az alkotmány mellett. Négyen ellene voltak, heten tartózkodtak. Ezzel Szlovénia lett a 25 tagország közül a harmadik - Litvánia és Magyarország után -, amely jóváhagyta az alkotmányt.