Ugyanaz készítette a július 7-i és 21-i londoni pokolgépeket?

A Times című lap értesülése szerint egyazon személy készítette a július 7-i londoni terrortámadásban felrobbant pokolgépeket és azokat, amelyekkel két héttel később, július 21-én kíséreltek meg újabb öngyilkos merényleteket elkövetni a brit fővárosban.

  • unknown unknown
Ugyanaz készítette a július 7-i és 21-i londoni pokolgépeket?

A brit újság csütörtökön, magas szintű rendőrségi forrásokra hivatkozva arról számolt be, hogy a két hét különbséggel bevetett pokolgépek "elképesztő hasonlóságot mutatnak szerkezetükben és összetételükben".

Ez a tény a rendőrség szerint nagyon nyugtalanító, mivel egy jól szervezett és szerteágazó terrorsejt működésére enged következtetni.

A Scotland Yard a nap folyamán, a londoni belváros egyik jól őrzött rendőrkapitányságán akarja kihallgatni a kudarcot vallott július 21-i öngyilkos merényletkísérletek egyik azonosított tettesét, a szerdán Birminghamben elfogott 24 éves Yasin Hassan Omart.

Omar három társa még szökésben van, és a Scotland Yard szerint igen nagy a veszélye annak, hogy ha nem tudják rövid időn belül elfogni őket, újabb merényleteket kísérelhetnek meg.

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.