Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Emberiség ellen elkövetett bűnei miatt kell bíróság elé állnia Szaddám Huszeinnek. Az iraki ex-diktátor pere ma kezdődik Bagdadban.
Az ország egykori vezetője hét társával, alvezéreivel együtt áll bíróság elé egy észak-iraki városban, 1982-ben elkövetett vérengzés miatt. Ekkor 143 embert mészárolták le, megtorlásul az elnöki konvoj elleni támadásért.
Huszein ügyvédje bejelentette, három hónap halasztást kíván kieszközölni a ma kezdődő tárgyaláson attól a bíróságtól, melynek legitimitását ügyfelével együtt nem ismerik el - közölte a BBC.
Néhány megfigyelő és újságíró vehet csak részt a tárgyaláson, de a nyilvánosságot kizárják a tárgyalóteremből. Az ítélkező öt bíró személyét is egyelőre homály fedi. Annyit azonban már tudni lehet, hogy a vád halálbüntetést kér majd az egykori vezérre.
Többen követelték, hogy Szaddám Huszeint állítsák nemzetközi bíróság elé, ám az iraki kormányfő Ibrahím Dzsaafari ezt elutasította, mondván, hogy az "iraki igazságszolgáltatás igazságos és átlátható" - írta az Index.
A 2003 decemberében elfogott diktátornak még ma is vannak követői, akik tegnap este Tikrít utcáin az elnök képmásával tüntettek. „Nem, nem az áruló kormányra!", „Halál a külföldiek ügynökeire!" és "Hosszú életet a vezérnek, az elnöknek" – skandálták Husszein hívei.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.