szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A világ legnagyobb alkoholfogyasztói az európaiak - ezt állítja egy tanulmány, amelyet az Európai Bizottság finanszírozott.

A belga hírügynökség által nyilvánosságra hozott felmérés szerint Európában átlagosan majdnem 11 liter alkoholt fogyaszt minden felnőtt ember évente, s ez a földrészek "versenyében" az első helyet biztosítja számukra. A becslések szerint 23 millió európai számít alkoholfüggőnek.

Az alkohol mintegy hatvan betegséget okozhat, ideértve a mentális problémákat és a magatartászavarokat is, s összességében minden évben 115 ezer európai halálát okozza. A tanulmány szerint az alkohol felelős az összes egészségügyi probléma és az idő előtti elhalálozás 7,4 százalékáért, s a betegségek szempontjából a harmadik legfőbb kockázati tényező, a dohányzás és a magas vérnyomás után, de az elhízást megelőzve.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Tech

Az öblös poharakba több alkohol kerül

Bár a szilveszteri pezsgőzés már a múlté, a következő óévbúcsúztatóra gondolva sem árt tudni, hogy a pohár alakja befolyásolja az ivóalkalmatosságba töltött alkohol mennyiségét.

MTI Világ

Súlyos veszélyt jelent az alkoholsemlegesítő ital

A francia gazdasági minisztérium visszavonatta az üzletek polcairól a Security Feel Better nevű italt. Az alkohol kellemetlen mellékhatásait csökkenteni hivatott készítmény az indoklás szerint "súlyos és azonnali veszélyt jelenthet a fogyasztókra nézve".

MTI Világ

A sógoroknál népbetegséggé vált az alkoholizmus

Igazi népbetegséggé vált a 8,2 milliós Ausztriában az alkoholizmus: a lakosság 5 százaléka - azaz 330 ezer osztrák - már alkoholfüggővé vált, a különféle mértékű alkoholproblémákkal küszködők száma pedig már 870 ezer. Az alkoholizmus elleni küzdelem és a megelőzés leghatékonyabb eszköze lehetne az áremelés.

Világ

A törökök betiltják az alkoholfogyasztást?

A november 3-i törökországi előrehozott választásokon győztes iszlámbarát Igazság és Fejlődés Pártja (AKP) megkezdte az alkoholizmus elleni harcot. Első lépésként az állami adminisztráció épületeiben található kávézókban, éttermekben tiltotta be a szeszes italok fogyasztását.