szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Scott Silverman, a nyomkövetőket gyártó VeriChip Corporation igazgatótanácsának elnöke RFID-azonosító chipeket ültetne az USÁ-ba érkező bevándorlókba és vendégmunkásokba. A cégvezető egy tévéműsorban nyilatkozva fejtette ki a véleményét.

Pár szem só és 3 új generációs RFID-chip
© Hitachi
A Livescience.com weboldalon megjelent tudósítás tanúsága szerint Silverman a Fox & Friends című műsorban érvelt az RFID-chipek használata mellett. A Verichip elnöke George W. Bush kormányának azon felhívására reagált, mely szerint tudni kell „kik és miért tartózkodnak az országunkban”. Silverman szerint az USÁ-ba belépő munkásokba a határon kéne beültetni az azonosítókat, majd később a munkahelyükön ellenőrizni őket.

„Washingtonban már több illetékessel is beszéltem a technológia alkalmazása miatt” – tette hozzá a cégvezető.

A VeriChip egy rizsszem méretű, rádióhullámokat használó RFID-azonosító chip, amelyet különleges borítása miatt közvetlenül be lehet injekciózni a bőr alá.

Mivel ez egy úgynevezett passzív jeladó, nem szükséges hozzá áramellátás, így gyakorlatilag az élettartama végtelen. Az RFID-chipeket széles körben használják kísérleti állatok nyilvántartására. Emberi- és szabadságjogi szervezetek már többször kifejezték aggodalmukat, az emberekkel kapcsolatos hasonló felhasználással szemben.

A LiveScience szerint Alvaro Uribe kolumbiai elnök egy korábban Jeff Sessions alabamai és Arlen Specter pennsylvaniai szenátoroknak megemlítette, hogy az azonosítókat a vendégmunkások szemmel tartására is fel leheten használni.

„Uribe elnök úr úgy fogalmazott, megfontolás tárgyává teszi, hogy a kolumbiai vendégmunkások csak akkor léphetnének be az Egyesült Államokba, ha egy-egy RFID-azonosítót beültetnének a bőrük alá” – mondta Specter az amerikai kongresszus előtt április 25-én. 
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu IT-SZALON

RFID: a felforgatás technológiája

A rádiófrekvenciás azonosítás (RFID) alighanem gyökerestől felforgatja az életünket. Olyannyira, hogy van ahol már az ettől való félelemben (például Kaliforniában) korlátozni kívánják a technológia felhasználási területeit. Az üzleti világban azonban valóságos infrastrukturális robbanásra számítanak, ami mellesleg a kommunikáció új, szinte utópisztikus korszakába is elvezet bennünket.

Hét nap

USA: BEVÁNDORLÓK BOJKOTTJA

Los Angelesben és Chicagóban több mint 300 ezer illegális és legális bevándorló vonult fel munka helyett május 1-jén...