szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Gyújtópalackot dobott a japán védelmi minisztérium épületére egy japán jobboldali szélsőséges, tiltakozásul amiatt, hogy Kjuma Fumio volt miniszter "elkerülhetetlennek" nevezte a Hirosima és Nagaszaki elleni 1945-ös atomtámadást.

„A Molotov-koktél a minisztériumon belül robbant fel, de senki sem sérült meg” – közölte egy rendőrségi szóvivő, aki elmondta, hogy a támadót egy járókelő feltartóztatta, és átadta a rendőrségnek. A 21 éves rendzavaró, Makita Udzsiro egy Amerika-ellenességet és hazafiasságot hirdető jobboldali szervezet tagja. Kjuma Fumio éppen a fiatal radikális jobboldali által is helytelenített kijelentése miatt kényszerült lemondani a tokiói védelmi tárca éléről a hónap elején.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Világ

Egyre több a tizenéves japán öngyilkos

Csökkent, de közel egy évtized után sem esett 30 ezer alá az öngyilkosságot elkövetők száma tavaly Japánban - derül ki a japán rendőrség ismertetéséből.

MTI Itthon

Alba Kör: Hirosima népirtás volt

A hirosimai atomtámadás 60. évfordulóján fáklyákat és gyertyákat gyújtottak az áldozatok emlékére a Kossuth téren az Országház előtt.

Világ

Az atomcsapásra emlékeztetné Hirosima polgármestere Kim Dzsong Ilt

Hirosima polgármestere meghívta Kim Dzsong Il észak-koreai vezetőt a japán várost a II. világháború végén ért atomtámadásra való idei megemlékezésre. A japán városvezetése a tiltakozá e szelíd formájával amiatt élt, hogy Észak-Korea atomfegyverek kifejlesztésén munkálkodik.

MTI Világ

Elkerülhetetlen volt az atombomba ledobása Hirosimára

Elkerülhetetlen volt az hogy, az Egyesült Államok a második világháború végén ledobta az atombombát Hirosimára és Nagaszakira, mivel az volt a célja, hogy megakadályozza a Szovjetunió hadba lépését Japán ellen - vélekedett a japán védelmi miniszter szombaton.

MTI Világ

Elnézést kért a japán miniszter

Bocsánatot kért Kjuma Fumio japán védelmi miniszter, amiért előző nap elkerülhetetlennek nevezte, hogy az Egyesült Államok a második világháború végén atombombákat dobott a szigetországra.