Mindenki tudja, hogy manipulatív a Fidesz módszere, de akkor mire jó a Voks 2025?
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
A háborús bűnök és a gyilkos terrorcselekmények kivételével semmilyen törvényszegést nem lehet halálbüntetéssel sújtani Kazahsztánban egy új törvény alapján.
A Nurszultan Nazarbajev elnök aláírásával életbe lépett jogszabály szerint kegyelmet kérhet, akire rábizonyítják a halálbüntetéssel szankcionálható cselekmények valamelyikét.
A kazah vezetés keddi közleménye szerint az elnök legfőbb törekvései közé tartozik a halálbüntetés eltörlése, és Nazarbajev már 2003-ban felfüggesztette a büntetés alkalmazását.
A medzslisz, a törvényhozás alsóháza idén májusban fogadta el a halálbüntetés csaknem teljes körű megszüntetéséről szóló törvényt, áll a közleményben. Elemzők szerint a tekintélyuralmi módszerekkel kormányzó elnök az általa prioritásként kezelt intézkedéssel az ország arculatának demokratikus vonásait igyekszik hangsúlyozni, mielőtt Kazahsztán 2010-ben átveszi az Európai Biztonsági és Együttműködési Szervezet (EBESZ) soros elnöki tisztét.
A kilencvenes évek eleje óta Nazarbajev irányítása alatt álló közép-ázsiai ország az első volt szovjet tagköztársaság, amely betöltheti a mindenekelőtt a demokrácia és az emberi jogok ügyének előmozdításán dolgozó szervezet elnöki tisztét. Jogvédők követelik, hogy az asztanai kormány garantálja a vallás- és véleménynyilvánítás szabadságát, mielőtt átveszi az EBESZ vezetését.
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.