Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Megjelentette pénteki számában az Aftenposten norvég napilap az iszlám világban nagy felháborodást keltő Mohamed-karikatúrák néhány darabját.
Az újság az iszlám prófétát ábrázoló gúnyrajzok alkotójáról, a dán Kurt Westergaardról közölt cikket, és annak illusztrálásához mellékelt az eredeti 12 karikatúra közül hatot.
Westergaard az eredetileg a Jyllands-Posten című dán napilapban 2005 szeptemberében megjelent karikatúrák miatt több fenyegetést is kapott. Január 1-jén egy szélsőséges iszlamista szervezettel és az al-Kaida nemzetközi terrorhálózattal is kapcsolatot tartó szomáliai férfi akart behatolni a karikaturista házába késsel és baltával felfegyverkezve, de a rendőrök időben kiérkeztek, és meglőtték a támadót.
Az Aftenposten főszerkesztője azt írta a cikkben, hogy a rajzok szerzőjét ért agresszív támadás tükrében "természetesnek és indokoltnak" tartják az alkotások újraközlését, amelyek az ügy hátterében állnak. Az Aftenposten 2005 őszén, a rajzok keltette botrány kezdetén egyszer már leközölte a 12 karikatúrát. A legismertebb rajz az iszlám prófétáját egy bombával a turbánjában ábrázolja.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.