szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Tizenhét indiai állampolgárt ítélt halálra az Egyesült Arab Emírségek egyik bírósága egy pakisztáni meggyilkolása miatt - jelentette egy helyi lap hétfőn.

A Khaleej Times beszámolója szerint a gyilkosságot egy illegális szeszkereskedelemmel kapcsolatos vitában követték el. Az áldozat három társa elmondta: mintegy 50 ember támadt rájuk késekkel. Az Egyesült Arab Emírségekben egyszerre ennyi embert még nem ítéltek halálra. 

Az ítéleteket a hét emírségből álló államalakulat egyik legkisebb tagjában, Szardzsában hozták meg. Ebben az emírségben teljes mértékben tiltott az szeszesitalok fogyasztása, birtoklása  és forgalmazása. Az emírségek más tagállamaiban, mint például a virágzó idegenforgalomból élő Dubajban, tekintettel az ott üdülő külföldi turistákra, bizonyos megszorításokkal megengedett az alkohol fogyasztása.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Világ

Információk kiszivárogtatásáért halálra ítéltek két mianmarit

Bizalmas információk kiszivárogtatásának vádjával halálra ítéltek Mianmarban (Burma) két tisztségviselőt – jelentette be pénteken egy neve elhallgatását kérő hivatalos forrás. Egy külföldön működtetett mianmari ellenzéki honlap szerint az ügynek köze van a mianmari-észak-koreai kapcsolatokhoz.

hvg.hu Világ

Halálos ítéletekkel kezdődött az urumcsi zavargások pere

Hat embert halálra, hetedik társukat pedig életfogytiglani elzárásra ítélte az északnyugat-kínai Urumcsi bírósága hétfőn a júliusi hszincsiangi zavargásokban való részvétel vádjával - jelentette az Új Kína hivatalos hírügynökség.

MTI Világ

Nem elrettentő a halálbüntetés

A halálbüntetés nem rettent el a bűnelkövetéstől a kriminológusok többsége szerint – áll a chicagói Északnyugati Egyetem által közzétett tanulmányban.

Shake

Hat hónap börtön teázásért

Marnie Pearce angol állampolgár a múlthéten szabadult a Dubai börtönből, ahol férje ellen elkövetett hűtlenségért börtönbüntetését töltötte. Az ítélet szerint az asszony nem láthatja a gyermekeit sem és azonnal el kellene hagynia az országot, de az angol külügyminisztérium nyomására Pearce a gyerekei a felügyeletéért folytatott tárgyalások idejére egyenlőre az Arab Emirátusokban maradhat.