Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Az Egyesült Államok kiadta Manuel Noriegát Franciaországnak, ahol pénzmosás vádjával bíróság elé akarják állítani a volt panamai diktátort - közölték az amerikai hatóságok.
A francia igazságügyi minisztérium szóvivője Párizsban megerősítette, hogy a kiadatás folyamatban van. Egy neve elhallgatását kérő amerikai tisztségviselő elmondta, hogy Hillary Clinton amerikai külügyminiszter helyi idő szerint hétfőn Washingtonban aláírta a kiadatási végzést, miután egy szövetségi bíró a múlt héten érvénytelenítette a kiadatási folyamat végigvitelét akadályozó halasztási végzést. Noriegát Miamiban feltették az Air France légitársaság egyik repülőgépére, és a volt diktátor már útban van Franciaország felé.
A 75 éves volt tábornokot, akinek hatalmát amerikai katonai beavatkozás döntötte meg 1989-ben, 40 évi börtönre ítélték kábítószer-kereskedelem miatt 1992-ben az Egyesült Államokban, majd büntetését 30 évre enyhítették. A büntetés kihirdetése után néhány héttel egy amerikai szövetségi bíró hadifogolynak minősítette.
Noriegát 1999 júliusában Párizsban távollétében elítélték drogkereskedelemből származó 3 millió dollár tisztára mosásának vádjával. Párizs később beleegyezett, hogy új bírósági eljárást folytat le ügyében, az amerikai kormány pedig támogatásáról biztosította az extábornok kiadatására vonatkozó francia kérést. A volt tábornok jó magaviselete miatt 2007 szeptemberében már szabadulhatott volna az amerikai börtönből, de a francia kiadatási kérelem miatt nem nyerte vissza szabadságát.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.