Nagyon várja a világ a bombahíreket a kis, modulárisan építhető atomerőművekről
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
Feltételezett iszlamista lázadók megtámadtak kedden a szomáliai fővárosban egy szállodát, és megöltek legalább 30 embert, köztük hat parlamenti képviselőt és négy kormánytisztviselőt - közölte a miniszterelnök-helyettes az eset után a helyszínen rögtönzött sajtótájékoztatóján.
A többi áldozat ártatlan polgári személy - tette hozzá Abdirahman Haji Adab Ibbi. Korábbi jelentések még arról szóltak, hogy 15 parlamenti képviselő esett áldozatul. Szemtanúk szerint a hadsereg egyenruháját viselő két fegyveres férfi támadta meg a kormánytisztviselők körében népszerű Mona szállodát, és lőni kezdtek a bent tartózkodókra. Amikor katonák körbevették az épületet, a támadók működésbe hozták a náluk lévő robbanószerkezeteket. Korábbi jelentések szerint csak az egyik támadó követett el öngyilkos merényletet, a másik elmenekült.
A támadók a legnagyobb szomáliai lázadószervezetnek, az iszlamista al-Shabaab milíciának voltak a tagjai. Ezt maga a szervezet erősítette meg a támadás után. Az al-Shabaab az előző este a fővárosban offenzívát indított az Afrikai Unió fegyveres ereje (Amisom) által támogatott kormányhadsereg laktanyái ellen, és a harcokban kedd délelőttig legalább negyven polgári lakos meghalt.
A felek tüzérségi fegyverekkel lőtték egymást - mondta Mohamed Omar ezredes katonai szóvivő. A mentőszolgálat vezetője szerint a polgári lakos sebesültek száma több mint 130. A mogadishui átmeneti kormány azzal vádolja a lázadókat, hogy a főváros lakott negyedeit lőtték az éjjel. Egy tüzérségi lövedék egy menekülttáborban csapódott be. A lázadók a muzulmán böjti hónap kellős közepén indították támadásaikat, nem tisztelve a ramadánt - emelte ki a kormány egy közleményében.
A magát az al-Kaida terrorhálózathoz tartozónak mondó al-Shabaab szóvivője hétfőn előre bejelentette, hogy átfogó támadást indítanak "a hitetlenek kormánya és a keresztény megszállók" ellen, az utóbbival az Amisom mintegy 6000 burundi és ugandai katonájára utalva.
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
A Tisza elnöke Szabó Tündére utalva reagált a Róka Rékáról szóló hírekre.
Sokan sérelmezik, hogy nehezen pótolható embereket szakembereket küldtek el, ráadásul mindezt több hónap alatt, így nem kellett csoportos létszámleépítést sem bejelenteni.
A humorista szerint a miniszterelnök hazudik, amikor azt mondja, hogy számíthatnak rá a kárpátaljai magyarok.