Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A biztonság kedvéért egy másik aknát is fúrnak a chilei Atacama-sivatagban lévő San José-i réz- és aranybányában, ahol omlás következtében augusztus 5-én 33 bányász rekedt 700 méteres mélységben. Ezt a munkát vasárnap kezdték el.
A pótaknára akkor lesz szükség, ha az első kifúrása nem sikerülne - közölte Laurence Golborne bányaügyi miniszter. Az első fúró, amely egy héttel ezelőtt állt munkába, 67 métert haladt a megteendő 702-ből. Legjobb esetben november végére jut le. A második fúró tulajdonképpen egy már létező kürtőt szélesít ki, és egy 620 méter mélyen lévő helyiséget kell elérnie, amelybe a bányászok szükség esetén fel tudnak jutni. Ez a helyiség legfeljebb csak december elején érhető el.
Létezik egy harmadik terve is a mentőknek. Ha szükség volna rá, két hónap múlva elkezdenek fúrni egy harmadik aknát is, amelynek 597 méter hosszúnak kell lennie. A lent rekedt bányászokkal családtagjaik vasárnap beszélhettek öt-öt percig egy televíziós lánc segítségével. Eddig csak a családtagok láthatták a bányászokat, amikor egy-egy percig volt lehetőségük beszélgetni.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.