szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Harcok robbantak ki Mianmar - korábbi nevén Burma - keleti részén a lázadók és kormánykatonák között a katonai uralom alatt álló országban rendezett parlamenti választások után.

A harcok vasárnap kezdődtek a karen kisebbséghez tartozó lázadók és a kormánykatonák között, de még hétfő délután is puskaropogást és aknarobbanásokat lehetett hallani a térségben. A thaiföldi határnál kitört zavargásokról thai illetékesek számoltak be, akik szerint az összecsapások elől több ezren menekültek át országukba Mianmarból.

Az összecsapásokban legkevesebb tíz ember megsebesült, más hírek szerint három polgári személy életét vesztette. A thaiföldi miniszterelnök szerint a zavargások hónapokig eltarthatnak a kelet-mianmari térségben.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Világ

"Rendszeresen vallattak, sokszor nem hagytak aludni"

A legfontosabb burmai ellenzéki párt, a Nemzeti Liga a Demokráciáért (NLD) társalapítója, a béke Nobel-díjas Aung Szan Szú Kji egykori főtanácsadója, U Win Tin 18 évet töltött börtönben politikai fogolyként. Két éve szabadult, sokáig nem beszélhettek vele újságírók: az első nemzetközi tévéinterjút a Spektrum riportereinek, az On The Spot című műsor dokumentumfilmeseinek adta. S. Takács András interjújának teljes szövegét csak a hvg.hu-n olvashatják, a teljes műsor pedig ma este látható 22.35 órakor a Spektrumon.

hvg.hu Világ

Magyarok titkos interjúja, ami bejárta a világot – videó

Burmában 20 év után először tartanak választásokat november 7-én, részben erről is szól a Spektrum tévécsatorna On The Spot című műsorának következő epizódja. A csatorna két riportere, Cseke Eszter és S. Takács András magukat turistáknak kiadva jutott be és forgatott a világ egyik legkeményebb katonai diktatúrájában, ahol az egyik legfontosabb ellenzéki vezetővel, U Win Tinnel készített titkos interjút.

MTI Világ

Mianmari választások: 20 év után először szavazhattak

Vasárnap húsz év óta először parlamenti választást tartottak a szigorú katonai uralom alatt álló Mianmarban, az első adatok a a hadsereg által támogatott párt sikerét mutatják. A nyugati hatalmak - köztük az USA is - elutasították a választásokat.