Omar Szuleimán csütörtök este egy televíziós beszédben és interjúban elemezte az új fejleményeket. "Tanulmányozni fogjuk (az erőszakos) eseményeket, figyelembe véve, hogy összeesküvésről van szó" - jelentette ki. A felelősöket nem nevezte meg, csak felsorolta, hogy "külföldi érdekek, a Muzulmán Testvériség, vagy más pártok, esetleg üzleti körök" állhatnak a háttérben. "Azoknak a többsége, aki még a Tahrír téren van, különféle célokat követ" - mondta.
Az államfő azonnali lemondásának követelése ebben a helyzetben "felhívás a káoszra" - utalt a péntekre tervezett ellenzéki mozgósításra, a gyors és rendezett átmenetet követelő külföldi politikusoknak pedig azt válaszolta, hogy nem engedik a beavatkozást Egyiptom belügyeibe. Az összeesküvés említett gyanúja ellenére közölte, hogy felvették a kapcsolatot a (hivatalosan betiltott) Muzulmán Testvériséggel, amely szerinte egyelőre "habozik, de nem utasította el a párbeszédet, mert érdekében áll, és ez kiváló alkalom a részére". Ez ellentétben áll a testvériség saját korábbi bejelentésével, amely szerint ők nem tárgyalnak, amíg Mubarak le nem mond a hatalomról.
A műsorban Omar Szuleimán köszönetet mondott a fiataloknak, mondván, hogy "ők voltak a szikra, amely reformot gyújtott", és azt állította, hogy "az állam már teljesítette minden követelésüket". Erre hivatkozva arra kérte őket, hogy hagyjanak fel a további tiltakozással. Az egyiptomi egyesített hírszerzés korábbi főnökét Mubarak elnök bízta meg a tárgyalásokkal. Az országot a tüntetések és zavargások miatt ért kár az alelnök szerint már egymilliárd dollár, és egymillió turista távozott.