Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Az arab világban zajló forrongás hatására vasárnap Szuleimáníja észak-iraki városban több százan vonultak az utcákra, hogy helyi vezetők elbocsátását követeljék.
A zavargásban legkevesebb 48 személy megsebesült. Egy kórházi illetékes elmondta, hogy 19 rendőrt, illetve biztonsági embert is beszállítottak a város gyógyintézeteibe. A sérültek közül 11-nek lőtt sebei vannak. A tömeg korrupcióellenes jelszavakat harsogva a Kurdisztáni Demokratikus Párt székházához vonult, amikor a rendőrök a levegőbe lőttek. Ezen a helyszínen csütörtökön ketten haltak meg a tiltakozók és a rendfenntartó erők összecsapásában.
Fegyveresek megtámadtak és felgyújtottak egy helyi televíziós állomást, amely a tüntetésekről tudósított. Az iraki kormány eközben olyan döntést hozott, hogy minisztereket küld azokba az országrészekbe, ahol tiltakozó megmozdulások kezdődtek, hogy a tárcavezetők igyekezzenek csillapítani a korrupció és az élelmiszerhiány miatti népharagon.
Megfigyelők szerint Irakban a központi kormányzatot - legalábbis egyelőre - nem bírálják az emberek, a tiltakozó akciók helyi vezetők ellen irányulnak.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.