Dacolva a tüntetési tilalommal az ország több tartományából érkező fiatalok a kormány székházához indultak. Miután a nagy létszámban kivezényelt rendőrök ezt megakadályozták, a köztársasági elnöki rezidencia felé vették az irányt. Közel négy kilométeres gyaloglás után a céltól néhány száz méterre állították meg és zavarták szét erőszakkal a diákokat a rohamrendőrök. A tiltakozók, többen vérző arccal, visszatértek a belvárosba, ahol már háborítatlanul skandálhattak politikai tartalmú és a felsőoktatást bíráló jelszavakat.
Az Algériában működő néhány külföldi vállalat gyakran panaszkodik a diplomások szakképzettségének gyatra minőségére. Az észak-afrikai ország egyetemein 1,2 millió diák tanul. Az otthoni képzés befejeztével azonban sok algériai fiatal külföldi egyetemeken próbálja hiányosságait pótolni. Különösen sokan élnek Franciaországban, ahol a külföldi egyetemisták egyik legnépesebb táborát alkotják a marokkóiak és a kínaiak mellett.
Az algériai hatóságok öt évvel ezelőtt úgy döntöttek, hogy bevezetik a bolognai képzést az egyetemeken, összehangolandó a tanrendet az európai felsőoktatási intézményekéivel. Az elképzelés azonban kudarcba fulladt, így az algériai diplomákat továbbra sem ismerik el Európában. Ugyancsak elbukott az az ötlet, hogy francia mintára létrehozzák az elitképző felsőoktatási intézményeket.
Diákok dacolnak a tüntetési tilalommal Algériában
Több ezer diák tüntetett Algírban kedden, hogy így fejezze ki elégedetlenségét a felsőfokú diplomák "elértéktelenedése" és az algériai egyetemeken kialakult rossz légkör miatt.

Trump 50 napot adott Putyinnak a tűzszünetre, különben jönnek a 100 százalékos másodlagos vámok
Megtaláltuk Lázár János közel 200 milliós, eddig homályos extrabevételének forrását
Lázár szerint korrupt és hazug az Index
Publicus: Szoros a verseny a Fidesz, a DK és a Tisza között az első egyéni választókerületi kutatásban
„Ez a világ legnyugodtabb, legszebb helye” – már csak a halottak és két templom emlékeztet Béndekpuszta egykori életére
Bejelentették: határozott időre fog szólni a kormány 3 százalékos lakáshitele
Az még nem dőlt el, meddig lesz elérhető.
Indiana Jones forog a sírjában, és ezt épp Guy Ritchie érte el
Meghalt Schmuck Andor
A Tisztelet Társasága alapítója hosszú betegség után halt meg, 54 éves volt.
75 napos csúszás is jöhet egy adásvételben – megjelent az önazonossági törvény részletszabályozása
Maja T. úgy döntött, hogy abbahagyja az éhségsztrájkot
14 kilót fogyott a német aktivista.
Már nem pusztán elméleti kérdés, hogy eleshet-e Ukrajna
Ukrajna-szakértő: Egy kamu Facebook-profiltól indultak a hírek Sebestyén József halálának körülményeiről
Fedinec Csilla szerint enyhíthető lett volna a feszültség a kárpátaljai magyar férfi halála ügyében, ha értelmes párbeszéd indul Ukrajnával.
Az egészsége múlhat rajta, hogy naponta hányszor jár ki vécére
Egy kutatás szerint szoros összefüggés van az emberek egészsége és székletürítési szokásaik között. A túl gyakori vagy túl ritka székletürítés mögött különféle problémák állhatnak.