szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Megkezdődött csütörtökön a sérült Fukusima-1 japán atomerőműtől 6 kilométerre egy faluban a kereső-kutató művelet, amelyben 300 rendőr vesz részt.

Az alakulat  speciális védőruhát viselő tagjai tüzetesen átvizsgálják Namie falu területét. A települést a március 11-én történt földrengést követő szökőár eltörölte a föld színéről. A romokban álló települést eddig még nem kutatták át, és a hatóságok szerint az erőmű 10 kilométeres körzetében hozzávetőleg ezer embernek veszett nyoma.

A legfrissebb hivatalos adatok szerint a 12 legsúlyosabban érintett prefektúrában 13 ezer 349-en haltak meg a természeti katasztrófában, az eltűntek száma pedig 14 ezer 867. A legtöbben Mijagi, Fukusima és Ivate prefektúrákban vesztették életüket. Teljesen vagy részlegesen 150 ezer épület dőlt romba.

A japán kormány számításai szerint a természeti csapás által okozott anyagi kár értéke meghaladja a 308  milliárd dollárt. Ehhez jön még a Fukusima-1 atomerőműben bekövetkezett katasztrófa miatt keletkezett 133 milliárd dollárnyi veszteség.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Világ

A Toshiba tíz év alatt szerelné le a fukusimai erőmű reaktorait

A Toshiba vállalat tíz év alatt leszerelné a Fukusima-1 atomerőmű négy megsérült reaktorát - közölték pénteken a cég javaslatát ismerő atomipari források. A javasolt időtartam jóval rövidebb a Three Mile Island atomerőmű felszámolására fordított időnél, a balesetet szenvedett amerikai üzem leépítése ugyanis 14 évet vett igénybe.

MTI / hvg.hu Világ

Újabb 7,1-es földrengés Japánban

Újabb erős, 7,1-es erősségű földrengés rázta meg hétfőn Japán északkeleti részét, aminek következtében a hatóságok szökőárriadót rendeltek el.

Nagyítás

Eltűnt az élet a fukusimai erőmű közeléből – Nagyítás-fotógaléria

A hetvenezer fős Odaka városa volt a legközelebbi település a megsérült fukusimai erőműhöz. A nukleáris baleset után teljes lakosságát evakuálták, Odaka Pripjatyhoz hasonló szellemvárossá változott. Életnek szinte nyoma sincs az utcákon, nem is valószínű, hogy a lakosság egyhamar visszatérhet a radioaktív sugárszennyezett területre. David Guttenfelder, az AP hírügynökség fotósa a romeltakarítást végző katonákkal járta be a kihalt területet.