A Pentagon szerint nem becsmérelte Obamát az afganisztáni főparancsnok

A Pentagon elégtelennek minősítette azokat a bizonyítékokat, amelyek alátámaszthatták volna a Rolling Stone magazin 2010-es állítását, miszerint Stanley McChrystal tábornok afganisztáni főparancsnok és munkatársai a washingtoni vezetést szidták volna.

  • MTI MTI
A Pentagon szerint nem becsmérelte Obamát az afganisztáni főparancsnok

McChrystal tábornokot Barack Obama elnök visszahívta, miután a Rolling Stone egy 2010-es riportjában az állította, hogy a parancsnok és környezete bíráló megjegyzésekkel illette őt és Joe Biden alelnököt.

Az amerikai védelmi minisztérium főellenőrének hétfőn kibocsátott feljegyzése szerint nem találtak elégséges bizonyítékot arra, hogy a tábornok és környezete megsértette volna a katonai vezetés viselkedésére vonatkozó előírásokat, s hogy nem minden úgy történt, ahogy az a cikkeben szerepelt. Egyes esetekben a cikk állításaival kapcsolatban nem sikerült tanúkat felkutatni, másokban viszont megállapítást nyert, hogy egyes kijelentések elhangzottak ugyan, de nem a magazin által leírt szövegkörnyezetben.

A Rolling Stone a feljegyzés közlése után weboldalán úgy válaszolt, hogy a Pentagon egyetlen hiteles és nevesített forrással sem tudta cáfolni a cikkben leírt tényeket, amelyek a magazin állítása szerint megfelelnek a valóságnak. A lap szerint a védelmi minisztérium azért nem talált nyilatkozókat, mert azok féltették a karrierjüket. A Rolling Stone emlékeztetett rá, hogy a cikk után Stanely McChrystal bocsánatot kért.

A Fehér Ház a múlt héten bejelentette, hogy McChrystal tábornokot visszahívták az állami szolgálatba és hogy egy, a katonacsaládok támogatására létrehozott tanácsadói testület vezetőjévé nevezték ki. A projektben fontos szerepet tölt be a first lady, Michelle Obama és az alelnök felesége, Jill Biden is. A részben rehabilitált tábornok a múlt héten már részt is vett egy fehér házi nyilvános eseményen.

AP/ Pablo Martinez Monsivais
Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?