Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Aláírta csütörtökön Bassár el-Aszad szíriai elnök az arab országban csaknem ötven éve érvényben lévő szükségállapot megszüntetését kimondó törvényt - jelentette az állami tv.
Az intézkedés célja, hogy kifogja a szelet a Szíria több városában hetek óta tiltakozó kormányellenes tüntetők vitorlájából.
A tüntetők egyik legfőbb követelése a szükségállapot feloldása volt. A politikai engedmények ellenére több városban folytatódik a tiltakozás, sokan Aszad távozását követelik, mint mondják, nem elégednek meg látszatreformokkal. Az arab ország korábbi alelnöke a szíriai elnök hatalmának megdőlését jósolta egy csütörtökön megjelent interjúban. Abdel-Halim Haddam - aki 20 éven át volt az arab ország alelnöke, mielőtt 2005-ben Párizsba emigrált - azt mondta, szerinte a hadsereg be fogja szüntetni Aszad támogatását, "véget vetve annak a vallási viszálynak, amelyet Aszad és családja szít". Az Aszad-família a síita muszlim alavita kisebbség híve - az elnök alavitákat ültetett a biztonsági szervek élére -, miközben a lakosság túlnyomó többsége szunnita muzulmán.
Hírek szerint a hivatali évei alatt meggazdagodott Haddam közreműködött abban, hogy fegyverekhez jussanak az ellenzékiek az ország északnyugati részén fekvő tengerparti városban, Bánjászban. A volt alelnök tagadta ezt a vádat.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.