Iszapbirkózás lett Trump vámháborújából
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Az amerikai védelmi miniszter nem látott bizonyítékot arra, hogy a pakisztáni hatóságok az amerikai kommandós akció előtt tudtak volna Oszama bin Laden hollétéről.
Robert Gates, aki erről szerdán a washingtoni kongresszusban beszélt, azt állította, hogy "éppen ennek az ellenkezőjére" látott "némi bizonyítékot". A Pentagon vezetője egyúttal az amerikai érdekek szempontjából "jelentős" tényezőnek nevezte Pakisztánt.
Mint hangsúlyozta, megérti a képviselők "frusztrációját" azzal kapcsolatban, ahogy Pakisztán az al-Kaida és a tálibok ellen harcol, de figyelmeztette a törvényhozókat, hogy ne állítsák le az ázsiai országnak nyújtott támogatást."Úgy gondolom, hogy azt némi óvatossággal folytathatjuk. Jelentős érdekeink fűződnek Pakisztánhoz. Személyes megítélésem szerint folytatnunk kell a pakisztáni népet segítő támogatásunkat" - mondta Gates. Az amerikai védelmi miniszter rámutatott, hogy a bin Ladent likvidáló kommandós rajtaütés következtében elszenvedett tekintélyvesztésével Pakisztán máris drágán megfizetett.
Gates szerint a pakisztániak az elmúlt két hét folyamán hajlandóságot mutattak arra, hogy az al-Kaida és az afgán felkelők vezetőinek nyomába eredjenek. "Nem kell megismételnünk a bin Laden elleni akciót, mert azt ők maguk fogják megtenni" - mondta az amerikai védelmi miniszter.
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Már a Szijjártó-libling akkugyáraknak sem jut az egyedi állami támogatásokból. Az Állami Számvevőszék súlyos kritikákat fogalmazott meg e rendszerrel szemben, mert nem szolgálja a gazdaság érdekeit.
A világ legnagyobb húsipari cége, a brazil JBS a New York-i tőzsdére lépett, hogy finanszírozza a további növekedését. A zilált múltú vállalatot rendre megtalálják környezetvédők, politikusok és piacfelügyeletek.
Egészen hihetetlennek tűnő hírek, melyekről kiderült, hogy igazak. Hihető átverések. Mindkét fajtából jutott bőven az elmúlt hetekben a közösségi oldalakra.
Néhány szón, gesztuson múlt 1990-ben, hogy nem borította el Erdélyt az erőszak.