Hollywood fizet a mezítlábas banditának

Hollywood 1,3 millió dollárt fizet annak a "hároméltű" tolvajnak, aki két esztendőn át keserítette az Egyesült Államok rendőrségének életét.

  • unknown unknown
Hollywood fizet a mezítlábas banditának

Az amerikai filmgyártás fellegvára a 20 éves ifjú kalandjainak megfilmesítéséért fizet negyedmilliárd forintnyi összeget. A "főhős" repülőgépek, luxusautók és motorcsónakok ellopásáért került rács mögé (büntetését csak októberben szabják ki).

Mivel előfordult, hogy akció közben nem volt cipő a lábán, "mezítlábas banditának" becézte a rendőrség és a sajtó. Egy éve fogták el a Bahamákon, ahova egy egymotoros Cessna repülővel szelelt el Indiana állam egy olyan repülőteréről, amelyet 3 méter magas szögesdróttetejű kerítés véd, a kapukat pedig csakis kódolt kártyával lehet nyitni. Utolsó földet érése meglehetősen vizes lett: a Bahamákon sekély tengerrészbe zuhant. Ekkor sem tudták rögvest kézre keríteni, az FBI – az amerikai Szövetségi Nyomozó Iroda – 10 ezer dollár (2,4 millió forint) jutalmat tűzött ki a nyomára vezetőnek, a helyi rendőrség pedig körözési plakátokat osztogatott a lakosságnak. Végül fordulatos motorcsónakhajsza után fogták el az amerikai fiatalt, akinek 12 éves korában gyűlt meg először a baja a rendőrséggel.

Colton Harris-Moore közölte, hogy a filmért kapott pénz egészét áldozatai kártalanítására fordítja – olvasható a Telegraph című brit lapban.

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Felvesz a kamera, amikor valami kínos dolgot művelük, majd még fel is kap az internet. A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története jól példázza, hogyan változhat meg valakinek egyik napról a másikra az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?