Gulyás szerint békepártiság jele, hogy az USA rakétákat küld Ukrajnának - élőben a kormányinfóról
Kormányinfót tart Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter és Vitályos Eszter kormányszóvivő. Percről percre közvetítjük.
Nemzetközi elfogatóparancsot adtak ki a tunéziai hatóságok Jasszer Arafat néhai palesztin vezető özvegye ellen - közölte hétfőn a tuniszi igazságügyi minisztérium.
A tárca nem indokolta meg a Párizsban élő, de az év egy részét Máltán töltő Szúha Tauíl elleni intézkedést. Hírek szerint a 48 éves nő - egy befolyásos ciszjordániai keresztény család sarja, aki az Arafattal 1990-ben titokban megkötött házassága után áttért a muzulmán hitre - korrupciós ügyben érintett.
Az eset a Tunisztól északra - az ősi Karthágóban - működő nemzetközi iskolával kapcsolatos, amelyet 2007-ben közösen alapított Szúha Tauíl és a Szaúd-Arábiában száműzetésben élő volt tunéziai First Lady, Lejla Trabelszi, a hatalomból a "jázminos forradalom" nyomán idén év elején elűzött Zin al-Abidin Ben Ali felesége.
A néhai palesztin vezető felesége a hét végén egy Londonban kiadott arab nyelvű újságnak elmondta, hogy semmi köze az iskolához, mert 2007-ben lemondott róla üzlettársa unokahúgának a javára. Tény, hogy az iskolaalapítás után nem sokkal összekülönbözött egymással a két nő, és ben Ali elnök megfosztotta a tunéziai állampolgárságtól Szúha Tauílt. Az asszony Arafat 2004-ben bekövetkezett halála után telepedett le Tunéziában, és szerzett állampolgárságot.
Kormányinfót tart Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter és Vitályos Eszter kormányszóvivő. Percről percre közvetítjük.
Később biciklivel, motorral, vonattal és gyalog folytatja az ország bejárását.
Több világörökségi védelmet élvező épület is van a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő kínálatában.
Az orosz elnök úgy véli, hogy országa gazdasága és hadserege elég erős ahhoz, hogy bármilyen további nyugati intézkedésnek ellenálljon.
A politikus szerint minden jelöltnek mérlegelnie kell, hogy az indulása hozzátesz-e az ország jövőjéhez.