Hazaparancsolná Szaúd-Arábia a Szíriában lévő polgárait

Szaúd-Arábia kedden figyelmeztette Szíriában tartózkodó állampolgárait, hogy gyorsan hagyják el az országot, s az oda készülőket eltanácsolta az utazástól, nehogy áldozatává essenek az ellenzéki megmozdulások résztvevői elleni katonai fellépésnek.

  • MTI MTI
Hazaparancsolná Szaúd-Arábia a Szíriában lévő polgárait

A szaúd-arábiai hírügynökség szerint a rijádi "külügyminisztérium a Szíriában tapasztalható nyugtalanság miatt megismételte a Szíriában tartózkodó állampolgároknak szóló figyelmeztetést, hogy gyorsan távozzanak, s a Szíriába készülőket arra kérte, hogy ne utazzanak oda."

A felhívás két nappal azt követően született, hogy az Arab Liga szankciókat léptetett életbe Bassár el-Aszad szíriai elnök kormányzata ellen, mert az nem engedélyezte, hogy külföldi megfigyelők érkezzenek Szíriába az emberijog-sértések kivizsgálására.

Szaúd-Arábia azon arab országok közé tarozik, amelyek a leghatározottabban elítélik, hogy Bassár el-Aszad rendszere csapatokat és tankokat vet be az utcai megmozdulások résztvevői ellen. Abdallah király sürgette, hogy vessenek véget a vérontásnak és visszarendelte Damaszkuszból a szaúd-arábiai nagykövetet.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?