Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Befejezték az új orosz hadászati atomrakéták tesztelését, és megkezdik a hadrendbe állításukat – jelentette be kedden az orosz elnök.
"Az orosz ipar bebizonyította, hogy képes létrehozni egy új, naprakész, igen hatékony stratégiai fegyvert" – mondta Dmitrij Medvegyev. Az elnök elismerte ugyanakkor, hogy "a rakéta- és űriparban maradtak még gondok", és ennek tudható be a rendszerbe állítás ötéves késése.
A Bulava, vagyis a Buzogány háromlépcsős, interkontinentális ballisztikus rakéta, amely 8000 kilométer távolságban is képes lecsapni. Tíz atomrobbanófejet hordoz, amelyek egymástól független célokra irányíthatóak. A haditengerészet atommeghajtású tengeralattjáróira telepítik. Ezekből egy készült el, a Jurij Dolgorukij, de több másik is építés alatt áll.
A 18. rakétateszt sikerének és az első sortűz leadásának hírét pénteken jelentették be Moszkvában. A Bulava kifejlesztése volt a legdrágább orosz fegyverkezési program a Szovjetunió megszűnte óta. Moszkvában olyan fegyvernek tartják, amely képes áttörni bármilyen rakétaelhárító rendszert. A szándékok szerint 2040-2045-ig lesz hadrendben.
Az orosz védelmi minisztérium kedden szintén hírt adott egy sikeres rakétakísérletről: egy RS-18 típusú, szárazföldi telepítésű interkontinentális eszközt indítottak Bajkonurból kamcsatkai célpontba. Ez a típus még a 70-es évekből származik, de meg akarják hosszabbítani az élettartamát, és most "kipróbálták az új harci felszerelését is" - mondta egy szóvivő.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.