"Természetesen mindig lehetséges azonban, hogy a testület nem hivatalos jelleggel megvitassa ezt vagy bármely más ügyet is" - tette hozzá a szóvivő annak nyomán, hogy a Vasárnapi Hírek legfrissebb számában megjelent írás szerint "önálló napirendi pont lehet Magyarország az Európai Bizottság januári ülésén".
A Vasárnapi Hírek szerint José Manuel Barroso EB-elnök Orbán Viktornak címzett levelében - amely felszólította a kormányfőt a jegybanktörvény és az egykulcsos adót bebetonozó stabilitási törvény visszavonására - nem volt szó arról, milyen következménye lehet, ha mégis elfogadják e törvényeket. A hetilap úgy tudja, azért nem, mert Barroso a bizottság elé kívánja vinni Magyarország ügyét.
A bizottság szóvivője hétfőn azt közölte, hogy Brüsszelben továbbra is folyik a különböző uniós aggályok felvetése nyomán a magyar féltől kapott válaszok mélyreható elemzése. Hogy ezzel az elemzéssel várhatóan mikor végeznek, azt nem tudta megmondani.
A bizottsági szóvivő a múlt pénteken közölte az MTI brüsszeli tudósítójával: José Manuel Barroso, az Európai Bizottság elnöke választ adott az Orbán Viktor magyar miniszterelnöktől kapott levélre. Abban úgy vélekedett, hogy a felmerült kérdésekben itt az ideje az építő szellemű hozzáállásnak. A Barroso-válasz tartalmáról annyit árult még el Hennon, hogy az elnök szerint az Európai Bizottság el kívánja kerülni a helyzet elmérgesedését.
A szóvivő tájékoztatása szerint Brüsszelben felmérik a magyar parlament által elfogadott új törvények jogi hatásait.
Az Európai Bizottság már korábban hangsúlyozta, hogy a Barroso bizottsági elnök, Olli Rehn gazdasági-pénzügyi kérdésekben illetékes alelnök, valamint Viviane Reding igazságügyi kérdésekben illetékes alelnök által kifejezésre juttatott aggodalmak, illetve az ezekre adott magyar válaszok olyan fontos ügyekre vonatkoznak, hogy azok mélyreható elemzést igényelnek.