Iszapbirkózás lett Trump vámháborújából
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Egyre több lengyel tekint pesszimistán a jövőbe, 63 százalékuk szerint az országban a helyzet rossz irányba halad, pesszimizmusuk erősödését elsősorban a hamisítás elleni kereskedelmi megállapodás (ACTA) aláírása váltotta ki - derül ki a CBOS közvélemény-kutató intézet legfrissebb felméréséből.
A 2012. február 3. és 9. között végzett felmérésben 999 felnőtt lengyel vett részt.
A kedvezőtlen vélemények száma elsősorban a 18-24 évesek körében nőtt. Elemzők hangsúlyozzák, hogy azok a fiatalok, akik eddig nem tudták megítélni az ország helyzetét, most negatívan értékelik azt. "Egyértelmű az ACTA aláírásának hatása, mert a fiatalok úgy érzik, hogy jogaikat korlátozzák, és ezt az utcai tüntetéseken is kifejezésre juttatták" - olvasható a felmérés értékelésében.
Az ország politikai helyzetét illetően szintén csökkent az elégedettek száma. A megkérdezettek csaknem fele negatívan értékelte a lengyel politikát (46 százalék), s csak minden nyolcadik megítélés volt pozitív.
A borúlátók számának folyamatos növekedését és az optimizmus csökkenését a CBOS elemzői 2011 júliusa óta érzékelik.
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Már a Szijjártó-libling akkugyáraknak sem jut az egyedi állami támogatásokból. Az Állami Számvevőszék súlyos kritikákat fogalmazott meg e rendszerrel szemben, mert nem szolgálja a gazdaság érdekeit.
Az ellenzéki politikus szerint ha a Tiszának kétharmada lenne, akkor Rogánt, Schadlt, Völnert, a Matolcsy-kör tagjait, és mindenkit, aki a magyaroktól lopott, bilincsben vinnék el.
Egészen hihetetlennek tűnő hírek, melyekről kiderült, hogy igazak. Hihető átverések. Mindkét fajtából jutott bőven az elmúlt hetekben a közösségi oldalakra.