Amerikai elnökjelölés: Romney győzött Washingtonban a republikánusoknál

Mitt Romney győzött a Washington állambeli szombati republikánus jelöltállító gyűléseken - jelentette az amerikai média leadott szavazatok 83 százaléknak összeszámlálása tán. Mitt Romney volt massachusettsi kormányzó a részeredmények szerint a szavazatok 37 százalékát kapta, és ezzel sorozatban a negyedik fordulógyőzelmét érte el a republikánus jelöltállítási küzdelemben.

  • MTI MTI
Amerikai elnökjelölés: Romney győzött Washingtonban a republikánusoknál

Ron Paul texasi képviselő 25 százalékkal a második, Rick Santorum volt pennsylvaniai szenátor pedig 24 százalékkal a harmadik helyen végzett. A sort Newt Gingrich volt képviselőházi elnök zárta 11 százalékkal.

A Washington államban megnyert erőpróba erős lélektani kezdőlökést jelenthet Romney számára a március 6-i "szuperkedden", amikor egyszerre 10 államban szavaznak majd arról a republikánusok, hogy ki legyen Obama kihívója, további egyben pedig ezen a napon megkezdődik a véleménynyilvánítás.

A "szuperkedden" összesen 419 olyan delegátusnak a sorsa dől el, akik részt vehetnek majd a hivatalos elnökjelölt személyéről folytatott végső szavazáson a párt augusztusi országos konvencióján.

Washington állam 43 küldöttel képviselteti majd magát a konvención, ebből 40 mandátuma a szombaton leadott szavazatok arányától függ.

A The Washington Post pénteki összesítése szerint Romneynak a washingtoni caucusok előtt 167, Santorumnak 87, Gingrichnek 32, Paulnak pedig 19 támogató szavazata van.
Az elnökjelöltség elnyeréséhez összesen 1144 voksra lesz majd szükség.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?