Brazíliában turnézik Hoffmann Rózsa

Magyar egyetemeket és főiskolákat népszerűsít Brazíliában Hoffmann Rózsa; az oktatási államtitkárság hosszú távon sokmilliárdos bevételt vár az államtitkár látogatásától.

  • MTI MTI
Brazíliában turnézik Hoffmann Rózsa

Az oktatási államtitkárság csütörtöki közleménye szerint az oktatási államtitkár a Magyar Rektori Konferencia elnökével, Bódis Józseffel és főtitkárával, Dubéczi Zoltánnal hivatalos tárgyalásokat folytat Brazíliában, Sao Paulóban és a fővárosban, Brazíliavárosban a magyar-brazil oktatási kapcsolatok fejlesztése, intézményesítése és megerősítése érdekében.

A sikeres tárgyalások, a magyar felsőoktatást bemutató és népszerűsítő egyeztetések, előadások révén évente több száz, önköltséges térítésdíjat fizető hallgató érkezhet a következő években a magyar felsőoktatásba, és közös kutatási projektek indulhatnak el – írják.

A küldöttséget fogadja Aloizio Mercadante brazil oktatási miniszter, meglátogatnak több nagy brazil egyetemet, valamint Sao Paulóban találkoznak az ott élő körülbelül 100 ezer fős magyar emigráció képviselőivel, felkeresik a magyar alapítású bencés Szent Imre Kollégium általános és középiskolát.

A látogatás során írják alá azt az együttműködési jegyzőkönyvet, a Magyar Rektori Konferencia és a brazil oktatási, valamint tudományos és technológiai minisztérium szervezetei között. Ennek alapján magyar felsőoktatási intézmények is bekapcsolódhatnak a brazil kormány Tudomány határok nélkül elnevezésű ösztöndíjasprogramjába, amelyben százezer brazil egyetemi hallgató és kutató folytathat résztanulmányokat, kutatásokat külföldi felsőoktatás intézményekben és kutató központokban.

Megkezdődött annak előkészítése is, hogy magyar felsőoktatási intézmények idegen nyelvű képzéseikkel is bekapcsolódhassanak a brazil ösztöndíjasprogramba - zárul a közlemény.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?