Damaszkuszt löveti a szír hadsereg

A szíriai hadsereg ágyúkkal és rakétákkal támadta szerda reggel Damaszkusz északi peremkerületét, al-Telt, hogy elfoglalja a felkelők által ellenőrzött települést; helybeliek és ellenzékiek szerint a lakosok között pánik tört ki, több százan menekülnek.

  • MTI MTI
Damaszkuszt löveti a szír hadsereg

A százezer lakosú al-Telt egy gépesített zászlóalj vette tűz alá - helyi idő szerint - hajnali negyed négykor. Az egységnek a közelben van a főhadiszállása. Percenként csapódott be egy-egy lövedék a lakóépületekbe - mondták el nyilatkozók.

Ellenzéki források szerint a felkelők felszámolták azt az útakadályt, amelyet a hadsereg állított fel az al-Telből Damaszkusz központja felé vezető úton. Az emberek többsége azonban északra, a közeli hegyekbe menekül.

A térségben helikopterek köröznek. Egy helybeli elmondta, hogy az emberek robbanásokra ébredtek és menekülni kezdtek. Nincs áram és a telefonvonalak sem működnek.

Al-Telt korábban biztonságos helynek tartották, az elmúlt hónapokban több ezer család menekült ide Homszból és Damaszkusz más külvárosaiból. A település nyolc kilométerre fekszik a főváros központjától, főleg konzervatív szunnita muzulmánok lakják. A múlt héten került a felkelők kezére Damaszkusz számos kerületével együtt.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?