Irán szerint nem küldték a Forradalmi Gárdát Szíriába

Cáfolta az iráni külügyminisztérium szóvivője hétfő este azokat a korábbi közléseket, amelyek szerint a teheráni rezsim elitalakulatának, a Forradalmi Gárdának egyes tagjai Szíriában tartózkodnak.

  • MTI MTI
Irán szerint nem küldték a Forradalmi Gárdát Szíriába

Irán nem rendelkezik katonai jelenléttel a térségben, így Szíriában sem - szögezte le Ramin Mehmanparaszt az arab nyelvű Al-Alam tévécsatornának nyilatkozva. 

Vasárnap az elitalakulat parancsnoka, Mohammed Ali Dzsafari tábornok sajtótájékoztatón beszélt arról, hogy a Forradalmi Gárdához tartozó al-Kudsz alakulat "bizonyos számú tagja jelen van Szíriában és Libanonban". Hozzáfűzte, ez nem azt jelenti, hogy Irán katonailag is jelen van ebben a két országban, csak "tanácsokkal látja el őket".

A szóvivő hétfőn úgy nyilatkozott, hogy a tábornokot idéző kommentárok "részlegesek" és "pontatlanok" voltak. Bassár el-Aszad szíriai elnök ellenzéke régóta vádolja a damaszkuszi rezsimet azzal, hogy iráni erők segítségét is igénybe veszi.

Az iráni jelenlétre vonatkozó sajtóhírek nyomán hétfőn Michel Szulejman libanoni elnök is hivatalos biztosítékért fordult Teheránhoz, annak megerősítését kérve, hogy a Forradalmi Gárda, amely segítette a befolyásos Hezbollah katonai és politikai szervezet libanoni megalakítását, nincs jelen országában. Az államfő Irán libanoni nagykövetének útján kért hivatalos nyilatkozatot az ügyben a teheráni hatóságoktól, bár a nagykövet már kettejük találkozóján cáfolta a kérdéses információkat.

A szíriai konfliktus Libanonban is megnövelte a feszültséget a damaszkuszi rezsimet támogató Hezbollah és az Aszad-rendszert ellenző csoportok között.

Minden idők legnagyobb ellenzéki erődemonstrációjára készül Magyar Péter, de kockázatos vállalás a Tisza-előválasztás

Minden idők legnagyobb ellenzéki erődemonstrációjára készül Magyar Péter, de kockázatos vállalás a Tisza-előválasztás

Jó eséllyel simán lekörözi majd a Tisza Párt ősszel startoló előválasztása nemcsak a hasonló, 2021-es ellenzéki akció 663 ezres adatát, de még a Nemzet Hangja szavazás 1,1 millió résztvevővel beállított saját rekordját is. A megvalósítás logisztikai rémálom lesz komoly buktatókkal, ráadásul a siker mellett politikai veszélyekkel is járhat.