Bírókat és újságírókat tiltanának ki Amerikából a Pussy Riot-ügy miatt

A Pussy Riot együttes ügyvédei szeretnék elérni, hogy Washington tegye beutazási tiltólistára az orosz punkegyüttes tagjainak ügyében eljáró orosz bírákat és az ügyet előítéletesen tálaló újságírókat – közölte pénteken az Izvesztyija című orosz napilap.

  • MTI MTI
Bírókat és újságírókat tiltanának ki Amerikából a Pussy Riot-ügy miatt

"Válaszunk a Pussy Riot-lista. Az oroszországi jogsértők nem fognak szórakozni a megszentségtelenített Nyugaton" - idézi a hatalomhoz közel álló újság az együttes egyik tagját védő ügyvéd, Mark Fejgin blogbejegyzését.

Az Izvesztyija tudomása szerint az ügyvéd a legfőbb kezdeményezője annak, hogy az amerikai törvényhozásban előkészített, úgynevezett Magnyitszkij-törvényhez hasonlóan tiltsák meg a Pussy Riot ügyében eljáró bírák, az orosz főügyész, valamint azon újságírók Egyesült Államokba beutazását, akik előítélettel viszonyultak a punkegyütteshez.

Mark Fejgin korainak tartotta, hogy nyilatkozzon a lapnak a listáról és amerikai tárgyalásaik eredményéről.

A Pussy Riot ügyvédei és az együttes egyik tagja, Nagyezsda Tolokonnyikova férje az Egyesült Államokban tartózkodik az Amnesty International nemzetközi jogvédő szervezet meghívására.

A férj, Pjotr Verzilov pénteken veszi át New Yorkban a Yoko Ono japán képzőművész, zenész által idén - négy másik békeaktivista mellett - a Pussy Riotnak ítélt Lennon-Ono Grant for Peace díjat.

Az orosz punkegyüttes tagjai február 21-én a moszkvai Megváltó Krisztus székesegyházban álarcban gitározva "imádkoztak" a Szűzanyához, hogy űzze el Vlagyimir Putyint, akit azóta újra, harmadszor is megválasztottak államfőnek.

A performansz három résztvevőjét, Marija Aljohinát, Nagyezsda Tolokonnyikovát és Jekatyerina Szamucevicset augusztus 14-én egyenként két év javító-nevelő telepen letöltendő büntetésre ítélték "vallási gyűlölet által motivált garázdaságért". Fellebbviteli tárgyalásukat október elsejére tűzték ki.

Az úgynevezett Magnyitszkij-törvény már a washingtoni kongresszus előtt van. Megtiltaná orosz hivatalos személyek, elsősorban belügyi dolgozók beutazását az Egyesült Államokba, és befagyasztaná az Egyesült Államokban lévő pénzeszközeiket. Szergej Magnyitszkij, a Hermitage Capital amerikai befektetési alap orosz ügyvédje 2009-ben máig tisztázatlan körülmények között halt meg moszkvai vizsgálati fogságban. A férfi korrupcióval, az alap pénzének ellopásával vádolt meg magas beosztású rendőröket, ezután vádolták meg őt és vetették börtönbe.

Az idei aszályt az egész ország megszenvedheti, Orbánék nagy mentőöve pedig csak kivételezetteknek nyújthat reményt

Az idei aszályt az egész ország megszenvedheti, Orbánék nagy mentőöve pedig csak kivételezetteknek nyújthat reményt

A két évvel ezelőttinél is durvább aszály néz ki idén, az őszi vetés hamarabb ért be, a tavaszi kultúrák „nagyon rossz állapotban vannak”, ha nem jön eső, nagy terméskiesések lehetnek a kukoricában. A kormány most leginkább az öntözéssel kampányol az aszály ellen, kár, hogy ez a hazai termőterületek alig több mint 2 százalékán érhető el.