Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Erőszakba torkollottak szerdán több dél-európai országban a megszorítások elleni sztrájkhoz kötődő tüntetések. A demonstrálók és a rendőrök közötti összecsapásokban többtucatnyian megsebesültek.
Lisszabonban a gazdasági válság kezdete óta nem volt olyan erőszakos tiltakozás, mint a szerdai tüntetés végén. A demonstrálók egy része elkezdett kövekkel, palackokkal dobálózni, ez váltotta ki a rendőrök tettleges fellépését. 27 tüntető és 21 rendőr könnyebben megsebesült.
A madridi tüntetők szemeteskukákat égettek, emiatt füsttel telt meg a főváros központi sugárútja, Barcelonában pedig rendőrautókat gyújtottak fel. A rendőrök mindkét spanyol városban gumilövedékekkel oszlatták szét a randalírozók tömegét, és összesen több mint 140 embert őrizetbe vettek. Két tüntetőnél robbanószer készítésére alkalmas anyagokat találtak. A sebesültek száma a két városban több mint 70.
Az erőszakos tüntetők Rómában is kövekkel, palackokkal, valamint petárdákkal dobálták a rendőröket, közülük 60-at őrizetbe vettek. Pisában tüntetők egy órára hosszára elfoglalták a világhírű ferde tornyot, és kifüggesztettek rá egy transzparenst, amelyre ezt írták: "Lázadjatok fel! Nem fizetünk a ti válságotok miatt!"
Ezt megelőzően munkavállalók milliói léptek sztrájkba szerdán Európa több országában a kormányok megszorító intézkedései ellen tiltakozva. Spanyolországban és Portugáliában általános sztrájk volt, a görög, az olasz, a francia és a belga szakszervezetek többórás munkabeszüntetésre szólították fel tagjaikat. Mindez része az Európai Szakszervezeti Szövetség (ESZSZ) október 17-i felhívásának, hogy november 14. legyen akció- és szolidaritási nap, sztrájkokkal, demonstrációkkal, gyűlésekkel.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.