Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Az étkészlet a magyar hozzájárulás az az Európai Külügyi Szolgálat (EKSZ) új székházának berendezéséhez. Az EKSZ vezetője szerint a magyar ajándék annak a jelképe, milyen gazdag és gyönyörű az unió tagállamainak kultúrája.
Negyven személyes herendi étkészletet ajándékozott Martonyi János külügyminiszter Catherine Ashtonnak, az Európai Külügyi Szolgálat (EKSZ) vezetőjének hétfőn abból az alkalomból, hogy elkészült az EKSZ új székháza, ahol ezentúl a külügyi tanács protokollvacsoráit rendezik.
Maga Catherine Ashton vetette fel korábban, hogy az unió "külügyminisztériumának" új épületét a tagállamok lássák el a szükséges felszerelésekkel, ezzel is az intézmény európaiságát hangsúlyozva. Egy magyar diplomata szerint Magyarország az első tagállam, amely a herendi étkészlettel megtette a maga felajánlását az EKSZ számára.
"Szerény módja ez annak, hogy hozzájáruljunk az általunk nagyra becsült munkájához" - adta át az étkészlet egy mintapéldányát az uniós főképviselőnek Martonyi János külügyminiszter. Hozzátette, hogy ez a világ legjobb porcelánja, az ajándék pedig praktikus és jelképes is egyben.
Catherine Ashton úgy vélte, a herendi étkészlet annak a jelképe, milyen gazdag és gyönyörű az unió tagállamainak kultúrája. Az uniós diplomácia vezetőjének tervei szerint decemberben, a Nobel-békedíj átadásának tiszteletére adott vacsorán szeretnék felavatni a magyar herendi étkészletet.
Simon Attila, a Herendi Porcelánmanufaktúra vezérigazgatója újságíróknak nyilatkozva elmondta, hogy az EKSZ-nek ajándékozott készlet Apponyi-mintával díszített, amelynek története az 1930-as évekre vezethető vissza. A Külügyminisztérium kérésére azonban a készlet olyan eljárással készült, amelynek darabjait mosogatógépben is lehet tisztítani.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.