Mindenki tudja, hogy manipulatív a Fidesz módszere, de akkor mire jó a Voks 2025?
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Bulgáriában 8 százalékkal csökkenhet az áram ára, egyúttal visszavonják a cseh CEZ energiacég működési engedélyét.
A bolgár miniszterelnök kedden azt indítványozta, hogy nyolc százalékkal csökkentsék az elektromos energia árát. A már halálos áldozatot is követelő zavargások kezdete óta először megnyilvánuló Bojko Boriszov egyúttal jelezte: visszavonják a cseh CEZ energiacég működését.
"Márciusban nyolc százalékkal csökkenhet az áram ára, ha a szabályozó hatóság elfogadja a javaslatot" - mondta miniszterelnök. Hozzátette: a CEZ működési engedélyét még kedden visszavonják, és a három áramszolgáltatóra bírságot vetettek ki.
A miniszterelnök mindamellett kinyilvánította, hogy ellenzi az áramszolgáltatók - a CEZ mellett a cseh Energo-Pro, az osztrák EVN -államosítását. Bojko Boriszov nem bocsátkozott részletekbe, de korábban az államügyészség azt állította, hogy a CEZ több jogsértést is elkövetett, amit a cseh vállalat visszautasított.
A gazdasági szigor, a szegénység növekedése és a hirtelen megugrott rezsi miatt napok óta tartanak tiltakozó akciókat Bulgáriában. Hétfőn menesztették a vasszigorral takarékoskodó Szimeon Gyankov pénzügyminisztert, de a tüntetők egy része szerint ez nem elég, a miniszterelnöknek is távoznia kell.
A CEZ bevételeinek 11 százaléka származott 2011-ben Bulgáriából, Csehország után Bulgária a Mol-ban is érdekelt vállalat legnagyobb piaca.
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.