Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Észak-Korea képviselője "teljes pusztulással" fenyegette meg Dél-Koreát az ENSZ genfi leszerelési értekezletén kedden, és kilátásba helyezte, hogy további atomrobbantásokat hajtanak végre.
"A közmondás szerint a kölyökkutya sem ismeri a félelmet a tigrissel szemben. Dél-Korea téves viselkedése csak teljes pusztulását harangozza be" – fogalmazott Dzson Jong Rjong észak-koreai diplomata a találkozón. A legutóbbi kísérleti atomrobbantásra utalva azt mondta, hogy országa nemrég "elszánt lépést tett önvédelemből... egy külföldi agresszor ellen".
"Ha az Egyesült Államok a végletekig ellenségesen közelít a Koreai Népi Demokratikus Köztársasághoz, és tovább bonyolítja a helyzetet, úgy Északnak nem lesz más választása, mint egy második és harmadik erős lépést tenni" – mondta anélkül, hogy bővebben kifejtette volna, mire utalt.
A diplomata szavai azonnal tiltakozást váltottak ki a konferencia több résztvevőjéből, így a dél-koreai és a brit képviselőből is. Az utóbbi szerint "nem lehet megengedni, hogy valaki a szavaival egy ENSZ-tagállam megsemmisítésére utaljon". Az amerikai nagykövet "mélységesen zavarónak" minősítette az észak-koreai nyilatkozatot.
Ri Mjong Bak, a hivatalából távozó dél-koreai elnök búcsúüzenetében arra figyelmeztetett, hogy Észak-Korea csak további nemzetközi szankciókra és elszigetelődésre számíthat, ha folytatja nukleáris és rakétaprogramját. Ri ötéves időszaka alatt jelentősen megromlott a két ország viszonya.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.