Nagyon várja a világ a bombahíreket a kis, modulárisan építhető atomerőművekről
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
Vlagyimir Putyin orosz elnök hétfőn aláírta a dohányzásellenes törvényt, amelynek egyes rendelkezései idén júniusban, illetve 2014-ben lépnek hatályba.
Az orosz parlament alsóháza február 12-én, míg a Szövetségi Tanács nyolc nappal később fogadta el a jogszabályt, amely az Egészségügyi Világszervezet (WHO) konvenciójával összhangban készült. Oroszország lakosságának egyharmada, mintegy 44 millió ember dohányzik. Évente 400 ezren halnak meg a dohányzás káros egészségi következményei miatt.
A törvénynek már idén júniustól érvényt szereznek az iskolákban, az egyetemeken, a közintézményekben, a kulturális és sport létesítményekben. Tilos lesz dohányozni az olyan irodákban is, ahol nincs erre elkülönített és felszerelt helyiség. Nem engedélyezett a "füstölés" a benzinkutaknál, megállókban és a játszótereken sem. A tilalom hatálya alá esnek a metrók, a taxik, a pályaudvarok és a repülőterek is. Jövő júniustól már az éttermekben, a távolsági vonatokon és távolsági hajójáratokon sem lehet rágyújtani.
Ezentúl a boltokban sem lehet a kirakatba, illetve más jól látható helyre kitenni a dohánytermékeket, mert a törvény korlátozza reklámjukat is. Ilyen szigorítás hatálya alá esik az elektromos cigaretta, de még a bagó is.
A gyerekeknek készülő filmekben, tévéjátékokban a színészek nem dohányozhatnak. A felnőtteknek szánt filmekből pedig kiűzik a cigarettázó filmhősöket. Ez alól csupán azok az alkotások kaphatnak felmentést, amelyekben a dohánytermékek látványa és a dohányzás folyamata elidegeníthetetlen része a művészi elgondolásnak.
Az új jogszabály értelmében emelkedik a dohánytermékek fogyasztási adója, illetve meghatározzák minimális árukat. Oroszországban jelenleg egy euró (mintegy 294 forint) egy doboz cigaretta.
Az orosz dohányosoknak egyetlen vigaszuk maradt, hogy ők még egy évig eregethetik a füstöt az éttermekben, míg az Európai Unió legtöbb országában ez már tilos.
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
A Tisza elnöke Szabó Tündére utalva reagált a Róka Rékáról szóló hírekre.
Sokan sérelmezik, hogy nehezen pótolható embereket szakembereket küldtek el, ráadásul mindezt több hónap alatt, így nem kellett csoportos létszámleépítést sem bejelenteni.
A humorista szerint a miniszterelnök hazudik, amikor azt mondja, hogy számíthatnak rá a kárpátaljai magyarok.