Fotók érkeztek a feszült Észak-Koreából

Az atomfegyver bevetését is kilátásba helyezte Észak-Korea az Egyesült Államok ellen. A legújabb fenyegetések nyomán az amerikai nemzetbiztonsági tanács Phenjant a háborús retorika beszüntetésére szólította fel. Fotók a térségből.

  • MTI MTI
Fotók érkeztek a feszült Észak-Koreából

Dél-koreai katonák járőröznek a két Koreát elválasztó panmindzsoni demilitarizált övezet mellett fekvő Padzsuban. Észak-Korea március 30-án kihirdette a hadiállapotot Dél-Koreával szemben.

MTI / EPA / Dzson Hön Kjun

Lezárták a két Korea által közösen üzemeltetett keszongi különleges gazdasági övezetbe vezető kapukat a két Koreát elválasztó határ déli, lezárt padzsui állomásán. Észak-Korea előző nap elrendelte: a komplexumban dolgozó déliek elhagyhatják az övezetet, de belépést nem engedélyez számukra.

MTI / AP / Li Dzsong Hun

Egy észak-koreai katona kémleli a határ dél-koreai oldalát a két Koreát elválasztó panmindzsoni demilitarizált övezetben.

MTI / EPA

Egy észak-koreai katona áll őrhelyén a két Koreát elválasztó panmindzsoni demilitarizált övezetben.

MTI / EPA
Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?