Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Visszautasította a hadsereg ultimátumát az egyiptomi iszlamisták fő ereje, a Muzulmán Testvériség.
"Mindenki visszautasítja a fegyveres erők közleményét. A megoldásnak az alkotmány keretein belül kell lennie. A katonai puccsok korszaka lejárt" - mondta Jaszer Hamza, a Muzulmán Testvériség alapította Szabadság és Igazságosság Pártjának egyik vezetője az al-Dzsazíra katari hírtelevíziónak hétfőn.
Az elnök elleni tüntetéseket szervező mozgalom, a Tamarud (Lázadó) ellenzéki koalíció alapítója viszont üdvözölte a katonák bejelentését. "A fegyveres erők nyilatkozatának lényege az egyiptomi nép akaratának támogatása, ami előre hozott elnökválasztást jelent" - mondta Mahmúd Badr.
A hadsereg 48 órát adott a politikai erőknek a megállapodásra, különben megvalósítja "a jövőre vonatkozó saját menetrendjét".
Ennek egyik első jele lehet az a belbiztonsági forrásból származó hír, hogy letartóztatták a Testvériség vezetőjének 15 testőrét, s eközben lövöldözés tört ki. A testőrökért katonák mentek Hairat el-Sater házához, és felszólították őket, hogy adják át a fegyverüket, mert nincs rá engedélyük. Az őrség ellenállt, lövések dördültek el, de végül nem sebesült meg senki.
Mohamed Murszi elnök egyelőre nem nyilatkozott, de nem hivatalos forrásból úgy tudni, hogy tanácskozást kezdett Abdel-Fattah asz-Szíszi tábornokkal, a hadsereg parancsnokával és Hisam Mohamed Kandil miniszterelnökkel.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.