Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Nem kap menedéket Brazíliában Edward Snowden – közölte a brazil külügyminisztérium szóvivője kedden. A kémkedéssel gyanúsított amerikai férfi ügye megosztja a világ politikusait.
Martin Schulz, az Európai Parlament elnöke megértését fejezte ki Edward Snowden menedékkérelme ügyében egy keddi televíziós interjúban, és "tekintélyelvű rezsimekhez méltónak" nevezte az Egyesült Államok kémkedési módszereit.
Szalman Kursid indiai külügyminiszter viszont Bruneiben újságírók előtt a védelmébe vette az amerikai megfigyelési programot, amely szerinte jótékony hatással van a terrorizmus elleni harcra. Kursid nem sokkal azután beszélt erről, hogy június végén Újdelhiben találkozott John Kerry amerikai külügyminiszterrel. Az első indiai reagálások még elfogadhatatlannak minősítették a történteket és óvtak a magánélet mindenfajta megsértésétől.
Snowden az amerikai Nemzetbiztonsági Ügynökség szerződéses alkalmazottja volt, amikor információkat szivárogtatott ki a washingtoni szervek titkos adatmegfigyelési gyakorlatáról. Washington kémkedés vádjával elfogatóparancsot adott ki ellen. A Wikileaks portál szerint 21 országban kért menedéket, de a lengyelek elutasíthatják a korábbi hírek szerint, a brazilok pedig jelezték is, hogy nem adnak neki menedéket.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.