Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Közpénzekkel való visszaélés gyanúja miatt távozik a korrupcióellenes ügynökség vezetője Szingapúrban. A délkelet-ázsiai ország a világ egyik legkevésbé korrupt államának számít, a közelmúltban azonban több kényes ügy is rontott a hírnevén.
Eric Tan, a korrupcióellenes ügynökség főnöke az utóbbi 6 év alatt állítólag 1,34 millió dollárnyi közpénzt fordított más célokra - azt nem tudni, pontosan mire.
Szingapúr szigorú korrupcióellenes törvényeiről ismert, a Transparency International Globális Korrupciós Barométere szerint a negyedik legkevésbé korrupt ország, Új-Zéland, Dánia és Finnország mögött.
Li Hszien Lung miniszterelnök a kormányba vetett társadalmi bizalom fenntartása érdekében úgy döntött, Tannak távoznia kell posztjáról, ahol a munkaügyi miniszter váltja. Arról egyelőre nem tudni, indul-e ellene bűnvádi eljárás.
Egy hónappal korábban egy, a mostanihoz hasonló eset hozta kínos helyzetbe a szingapúri vezetőket. Akkor a korrupciós iroda egy másik vezető beosztású tagja ellen hűtlen kezelésért emeltek vádat, miután egy kaszinóban próbálta meg gyarapítani a rábízott állami pénzeket.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.