Ausztrália "erkölcsileg" támogatja a Szíria elleni akciót

Ausztrália erkölcsi támogatást ígért hétfőn az Egyesült Államoknak a Szíria elleni katonai csapáshoz, míg Új-Zéland közölte, hogy további információkra van szüksége. John Kerry amerikai külügyminiszter személyesen telefonált hivatali partnereinek a két országban.

  • MTI MTI
Ausztrália

Kerry arra törekszik, hogy legalább valamilyen nemzetközi támogatást szerezzen egy esetleges amerikai katonai csapáshoz, miután a damaszkuszi kormányt vegyifegyver-támadással vádolta meg.

Patrick Low, az ausztrál külügyminiszter szóvivője hétfőn elmondta: Kerry a múlt héten beszélt telefonon Bob Carr ausztrál külügyminiszterrel. Tájékoztatása szerint Kerry nem kért katonai támogatást, Ausztrália pedig nem is ajánlott fel ilyet. A szóvivő annyit tett mindehhez hozzá, hogy Ausztrália támogatja a készülő amerikai akciót.

John Key új-zélandi kormányfő arról számolt be, hogy Kerry a hét végén hívta telefonon Murray McCully külügyminisztert. Ennek során McCully kifejtette, hogy Új-Zéland a katonai csapás előtt szeretné felmérni a lehetséges lépéseket, mielőtt közölné álláspontját.

Az AP amerikai hírügynökség anyagában kiemelte, hogy az Egyesült Államoknak nincs széles körű nemzetközi támogatottsága egy katonai művelethez. Eddig csupán Franciaország jelentette be, hogy csatlakozna az akcióhoz. A kulcsfontosságú szövetséges Nagy-Britannia parlamentje a múlt héten tartott szavazáson elutasította a katonai csapás támogatását.

Lehet, hogy a világ egyik leghíresebb gazdasági katasztrófája meg sem történt, mégis sokat tanulhatunk belőle

Lehet, hogy a világ egyik leghíresebb gazdasági katasztrófája meg sem történt, mégis sokat tanulhatunk belőle

Hollandok tömegei vesztették el napok alatt életük minden megtakarítását, amikor 1637-ben összeomlott a tulipánpiac – az elrettentő példa évszázadok óta alapja a túltermelésről és a spekulációról megírt elméleteknek. Az egészben annyi a szépséghiba, hogy talán meg sem történt. Vagy legalábbis nem úgy, mint ahogy évszázadokon át hitték.