Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Ellenzéki tüntetőkkel csaptak össze a rendőrök szerdán a kijevi városháza előtt. A demonstrálók megpróbáltak bemenni ugyanis a hivatal épületébe, ahol éppen a tanács ülésezett. Három rendőr megsérült.
A tüntetők áttörték az épület előtti fémkordont, de a rohamrendőrök megakadályozták, hogy bejussanak az épületbe, ahová a parlamenti képviselőket sem engedték be. Helyszíni jelentések szerint a rendőrség könnygázt vetett be a tüntetők ellen.
Arról egyelőre nincs hír, hogy a megmozduláson hány tüntető sérült meg. Az akció résztvevői közül öt tüntetőt vettek őrizetbe, köztük Tetyjana Csornovol ismert ellenzéki újságírót.
A tiltakozóakciót a három parlamenti ellenzéki párt, a Julija Timosenko bebörtönzött volt kormányfőt támogató Haza, a Vitalij Klicsko vezette UDAR (Ütés) és a nacionalista Szvoboda (Szabadság) hirdette meg. Az ellenzéki pártok illegitimnek tartják a városi vezetőket, és követelik a polgármester- és tanácsválasztás kiírását az ukrán fővárosban.
Kijevnek több mint egy éve nincs választott főpolgármestere, a 2008-ban megalakult városi tanács ötéves mandátuma pedig május végével lejárt. Az ukrán alkotmánybíróság májusi határozatában 2015 októberére javasolta kiírni a kijevi főpolgármester-választást és városi tanács tagjainak megválasztását.
Arszenyij Jacenyuk, a Haza párt frakcióvezetője a városháza előtti megmozduláson Viktor Janukovics elnököt vádolta meg azzal, hogy ő adott utasítást a kijevi tanács "alkotmányellenes" ülésének összehívására, és a rendőröknek, hogy ne eresszék be a tanácskozásra a parlamenti képviselőket. Jacenyuk szerint a hatalmon lévők azért nem írják ki a helyhatósági választásokat Kijevben és több megyeszékhelyen, mert tudják, hogy veszíteni fognak.
A mostani a második összetűzés volt másfél hónapon belül a kijevi tanács épülete előtt tüntetők és a rendőrök között. Az augusztus 19-i demonstráción négy ellenzéki parlamenti képviselő sérült meg.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.