Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Hivatalos bejelentések szerint újabb amerikai, kanadai, brit katonai egységek indulnak a Fülöp-szigetekre, hogy részt vegyenek a Haiyan tájfun pusztítása utáni mentésben.
Chuck Hagel amerikai védelmi miniszter elrendelte hétfőn, hogy a George Washington repülőgép-hordozó és a haditengerészet öt másik hajója - cirkálók, rombolók és egy ellátó hajó - a lehető leggyorsabban hajózzon a Fülöp-szigetekhez, és legénységük segítsen a mentésben - jelentette be a Pentagon.
A repülőgép-hordozót - amelyen 5000 fős legénység szolgál, és több mint 80 légi jármű van hadrendben - hongkongi látogatáson érte a vezénylési parancs. A rajta lévő légi járművek nagyon különböző feladatok ellátására alkalmasak, így kifejezetten katasztrófamentésre is. Az összesen hat hajónak legkésőbb csütörtök estére mind a Fülöp-szigeteknél kell lennie.
Kanada egy 35-50 fős katonai katasztrófamentő egységet küld a Fülöp-szigetekhez egy C-17-es szállító repülőgép fedélzetén - jelentette be John Baird külügyminiszter, hozzátéve, hogy ezt az első gépet továbbiak követik majd, és hogy nyolc katonai mentő már vasárnap elindult a térségbe. A kanadai mentők a szükségszállások kialakításában és az élelmiszerosztásban segítenek. A kanadai kormány eddig ötmillió dollár (egymilliárd forint) segélyt ajánlott fel azoknak a civilszervezeteknek, amelyek részt vesznek a mentésben.
Nagy-Britannia az éppen Szingapúrban tartózkodó Daring rombolót és szintén egy C-17-es szállítógépet vezényelt a Fülöp-szigetekhez - jelentette be hétfő este David Cameron brit miniszterelnök. Hozzátette, hogy London 6 és 10 millió font (2,13-3,55 milliárd forint) közötti összegű segélyt ajánl fel a katasztrófa sújtotta ázsiai szigetországnak.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.