Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Az ENSZ emberi jogi főbiztosa szerint az emberi jogokra vonatkozó nemzetközi jogi szabályok megsértése az egyiptomi bíróság hétfői döntése, mellyel halálra ítélték a Muzulmán Testvériség 529 tagját.
Ellentétes a nemzetközi joggal az az egyiptomi bírósági döntése, amellyel halálra ítélték a Muzulmán Testvériség 529 tagját - figyelmeztetett kedden az ENSZ emberi jogi főbiztosának hivatala.
"A halálbüntetés tömeges alkalmazása egy perben, amely bővelkedett az eljárási szabálytalanságokban, az emberi jogokra vonatkozó nemzetközi jogi szabályok megsértése" - jelentette ki a főbiztos szóvivője, Rupert Colville egy sajtótájékoztatón.
Emberi jogi jogvédők és ügyvédek szerint a hétfői kairói ítélet a legnagyobb tömeges halálbüntetés a modern kori Egyiptom történetében.
A Muzulmán Testvériség vezetője és a szervezet további 682 tagja kedden áll bíróság elé. Ügyükben ugyanaz a bíróság ítélkezik, mint amelyik a hétfői ítéletet hozta.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.