Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A román kormány engedélyezte, hogy megsemmisítsék Nicolae Ceausescu és családjának használhatatlan tárgyait. Majdnem 25 évig próbálták eladni ezeket, de senkinek sem kellettek.
A Mediafax román hírügynökség szerint az állami protokollalaphoz azután kerültek a bútorok, szőnyegek és ruhák, hogy 1989-ben egy román katonai bíróság elkobozta a volt kommunista diktátor és felesége, Elena Ceausescu vagyonát. Az akkor összegyűjtött értékek egy részét különböző árveréseken értékesítette a román állam, a legtöbb ilyen sikeres licitet 1999 és 2001 között tartották.
A Mediafax hírügynökség birtokába került kormányzati dokumentum szerint a megmaradt javakat előbb leltározza egy kormányzati bizottság, a kiselejtezett és már használhatatlan tárgyakat pedig megsemmisítik.
A hírügynökség szerint a kormányzati intézmény eladja azt a bukaresti villát is, amelyben a volt diktátor lakott. A csaknem 15 ezer négyzetméteres telekkel rendelkező épületet a Ceausescu házaspár utasításai és elvárásai alapján tervezték. A fürdőszobáiban például a csapok aranyból készültek.
Közvetlenül az 1989-es romániai forradalom után videofelvételek készültek Ceausescuék villájának belsejéről, amelynek fényűzése megütközést keltett az emberekben.
Ebben az épületben évente 3-4 hivatalos küldöttség fordul meg, fenntartása túl sokba kerül, ezért adják el – írta a Mediafax.
Nicolae és Elena Ceuasescut 1989. december 25-én végezték ki egy katonai rögtönítélő bíróság ítélete alapján.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.