Nagyon várja a világ a bombahíreket a kis, modulárisan építhető atomerőművekről
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
Az ukrán belügyminiszter szerint az átállt rendőrök száma elenyésző, sokkal nagyobb számban vannak olyan belügyi alkalmazottak, akik a korábbi ukrán vezetés alatt "demoralizálódtak, és így alkalmatlanná váltak a szolgálatra". Az átálló rendőrök adatait közzéteszik, utána egész életükben menekülniük kell – mondta a miniszter.
Háromszáz ukrajnai rendőr önként átállt a kelet-ukrajnai szakadárok oldalára – közölte szerdán Anton Herascsenko, a belügyminiszter tanácsadója az egyik ukrán tévének nyilatkozva.
A tisztségviselő interjúban nem tért ki arra, hogy a rendőrök mikor álltak át az oroszbarát szakadárok oldalára.
Megjegyezte viszont, hogy az önként átálló rendőrök száma elenyésző, sokkal nagyobb számban vannak olyan belügyi alkalmazottak, akik a korábbi ukrán vezetés alatt "demoralizálódtak, és így alkalmatlanná váltak a szolgálatra".
A tanácsadó tájékoztatása szerint eddig a körülbelül 16 ezres létszámú Donyeck megyei rendőri állomány 11 százalékát bocsátották el, azaz mintegy 1700 főt.
Herascsenko közölte, hogy megvannak az adataik azoknak a rendőröknek, akik a szeparatisták oldalára álltak, s névsorukat hamarosan közzéteszik. "Ezeknek az embereknek tisztában kell lenniük azzal, hogy hosszú börtönbüntetés vár rájuk, vagy egész életükben menekülhetnek a hatóságok elől" – tette hozzá.
Korábbi szociológiai felmérések kimutatták, hogy a rendőrség Ukrajnában egyike a legkorruptabb intézményeknek; a rendőri szervek közült a közlekedésrendészet emberei vezetik a leginkább megvesztegethető hivatalos személyek listáját.
A különböző demonstrációkon – beleértve a Donyeck megyében tartottakat – több esetben előfordult, hogy a rendfenntartók túllépték hatáskörüket és indokolatlanul alkalmaztak erőszakot békés tüntetőkkel szemben. Gyakori Ukrajnában az őrizetbe vettek bántalmazása is. Az év eleji kijevi kormányváltás előtt ritkán vontak felelősségre rendőröket, különösen magasabb rangúakat korrupcióért vagy rendőri brutalitásért.
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
A Tisza elnöke Szabó Tündére utalva reagált a Róka Rékáról szóló hírekre.
Sokan sérelmezik, hogy nehezen pótolható embereket szakembereket küldtek el, ráadásul mindezt több hónap alatt, így nem kellett csoportos létszámleépítést sem bejelenteni.
A humorista szerint a miniszterelnök hazudik, amikor azt mondja, hogy számíthatnak rá a kárpátaljai magyarok.