Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A rekordok Guinness könyvébe is bekerülhet Nepál azzal a szombati rendezvénnyel, amelyen több tízezer ember tömegéből formázták meg az ország zászlaját.
A szervezők becslése szerint az emberi zászló katmandui kialakításában több mint 38 ezren vettek részt, messze többen, mint a kategória legutóbbi rekordjakor, Pakisztánban, ahol 28 957-en formázták meg a nemzeti lobogót.
Sajtóértesülések szerint a rekorder zászló 168 méter hosszú és 128 méter széles volt. A nepáli rekordkísérletről készült fotókat és beszámolókat elküldték a Guinness-könyv összeállítóinak.
Nepál az egyetlen olyan ország, amelynek zászlaja nem négyszög alakú, hanem két egymásra állított - kék szélű vörös - háromszögre hasonlít.
A zászlót alkotó tömeg a helyszíni jelentések szerint főként diákokból állt, de kormányalkalmazottak, politikusok, orvosok és üzletemberek is jelen voltak benne. A minta egységét színes táblák magasba tartásával biztosították.
A rekordkísérletet egy civil szervezet kezdeményezte, amely szerint az óriási zászló az ország egységét is jelképezi.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.